Co na ból stawy?

Jesteś osobą aktywną, która lubi ruch? Masz jednak problemy ze stawami lub bólami chrząstek? Szukasz rozwiązania, które skutecznie pomoże Ci rozwiązać problem związany z bólem stawów? Jest jedna substancja, która jest nierozłącznym elementem wszystkich dostępnych preparatów na stawy. Mowa o glukozaminie. Więc odpowiadając na pytanie „Co na ból stawów?” – odpowiadamy Glukozamina.

Ból stawów może być uporczywy. Pojawia się niezależnie od wieku, chociaż najczęściej występuje po 50 roku życia, kiedy organizm człowieka słabnie, a kości nie są już tak wytrzymałe jak dawniej. Wtedy pojawia się wspomniany ból stawów. Uniemożliwia wykonywanie wielu aktywności począwszy od spaceru, jazdy na rowerze czy innych form aktywności. Najczęściej ból stawów pojawia się na początku wykonywania danej czynności. To dolegliwość, która powstaje w wyniku nieprawidłowości w samym stawie lub jego pokrewnym miejscu. Bardzo często świadczy o występowaniu jakiejś choroby lub jest konsekwencją urazu. Np. zwichnięcia czy stłuczenia. Przyczyny bólu stawów mogą mieć więc bardzo różne. Z tym bólem trzeba aktywnie walczyć, żeby nie posadził nas na fotelu. Brak ruchu to najgorsze co możemy zrobić dla naszego organizmu.

Ból stawów – glukozamina

Jednym z rozwiązań jest glukozamina. Pomaga ona w funkcjonowaniu kości i stawów. Pomaga w regeneracji chrząstki stawowej. Dostępna jest w formie tabletek lub syropów czy soków. Wspiera proces powrotu do pełnej aktywności, pomagając pozbyć się problemu z bólem stawu. Przy okazji pomaga łagodzić na co dzień wspomniane bóle.

Naturalne preparaty na ból stawów

Najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście naturalne preparaty. Te dostępne bez recepty w aptece lub sklepie medycznym czy zielarskim. Zawierają one wyciągi roślinne i glukozaminę. Prócz tego składniku możemy znaleźć również inne, takie jak ekstrakt z żywokostu, wyciąg z huby brzozowej, olejek z jałowca czy eukaliptusa. Preparaty w których znajduje się glukozamina dostępne są także bez recepty. Ich rola to uzupełnienie tej substancji w organizmie. Pomaga ona odbudować chrząstkę stawową, która mogła zostać uszkodzona między innymi w wyniku kontuzji czy urazu. Na problemy ze stawami narzekają także osoby otyłe. Sam ból stawów dodatkowo zniechęca do większej aktywności fizycznej. Dlatego preparaty z glukozaminą mogą być pomocne. Złagodzą, a finalnie pomogą pozbyć się całkowicie bólu stawów przez co pojawi się większa ochota na aktywność fizyczną.

My ze swojej strony proponujemy Noni + Glukozaminę. Czyli połączenie dwóch świetnych substancji, które nie tlyko pomogą w walce z bólem stawów i odbudową chrząstki stawowej, ale także dla osób, które chcą żyć aktywnie i nie przejmować się bólem.

Sok z noni – warto wiedzieć

Sok noni jest wytwarzany z owoców rośliny noni, która jest małym, wiecznie zielonym drzewem z rodziny kaw, która rośnie na Czytaj więcej

Olej żywokostowy – właściwości, zastosowanie

Olej żywokostowy jest specyfikiem wytwarzanym z popularnej rośliny, rosnącej na polach, łąkach oraz w parkach miejskich, czyli żywokostu. Jego prozdrowotne Czytaj więcej

Arnika Właściwości

Arnika, czyli roślina, która ostatnim czasem zyskuje coraz większą popularność. Wszystko dzięki jej właściwościom, które przyczyniają się do łagodzenia bólu, Czytaj więcej