Jak starzeje się twarz?

Proces starzenia się jest nieunikniony. Dotyczy każdego człowieka, zarówno mężczyzn jak i kobiet. W starzeniu się nie chodzi jedynie o zmarszczki. To znacznie bardziej złożony proces, który przyczynia się także do zmiany kształtu twarzy. Przypomnijmy, że proces starzenia zaczyna się już w wieku 25-30 lat. Jak więc starzeje się twarz?

W wieku 25-30 lat zobaczysz już pierwsze symptomy tego, że twarz się starzeje. Jednak przez całe życie mocno się zmienia. Inaczej wygląda w wieku 5, 15 czy 30 lat. Jednak cechą charakterystyczną starzenia się twarzy są zmarszczki. Kluczem by to zrozumieć, jest dowiedzieć się jakie zmiany zachodzą w twarzy podczas starzenia się?

Jak starzeje się skóra twarzy

Proces starzenia się skóry zalicza się do całego procesu starzenia się jakim jest glikacja. Co to jest glikacja? W tym procesie chodzi o to, że nie tylko cierpi na tym nasz wygląd zewnętrzny, bo pojawiają się zmarszczki, skóra traci sprężystość i blask, a też o zmiany wewnątrz organizmu. Wiąże się to z utratą funkcji fizjologicznych. Spada liczba ważnych składników, takich jak fibroblasty, melanocyty oraz kreatynocyty. Prócz tego oczywiście zmniejsza się liczba włókien kolagenu i elastyny. W efekcie tego pojawiają się zmarszczki. A im dalej w las, czyli im więcej mamy lat, tym mniej składników, mniejsza liczba włókien kolagenu i więcej zmarszczek. Niestety. 

Starzenie się twarzy

Skupmy się jednak na meritum tematu, jakim jest starzenie się twarzy. Nie tylko zmarszczki są objawem starzenia się twarzy. Zmienia się także kształt. Im więcej mamy lat, tym twarz przypomina coraz bardziej odwrócony trójkąt. To zmienia proporcje głowy. Mięśnie na twarzy stają się cieńsze, mniej elastyczne, przez co skóra opada w dół. Zanika także czerwień wagowa, a nos razem z resztą skóry również opada w dół. Zmiany proporcji twarzy spowodowane są przebudową kości twarzoczaszki, które z wiekiem zmieniają swój kształt. Zmienia to cały układ twarzy i powoduje widoczne zmiany w procesie starzenia się. Czy można zareagować na starzenie się twarzy?

Na pewno z pomocą przyjdą naturalne kremy, które pomogą nam opóźnić ten proces, dodać kolagenu i innych składników, które wspomogą skórę twarzy, by ta dłużej pozostała elastyczna, a przy tym dłużej będziemy wyglądać młodziej. Każda skóra reaguje jednak inaczej, więc efekty mogą różnić się od siebie. 

Jak szybko starzeje się twarz?

Trudno umieścić wszystkie kobiety w tej samej grupie. Tempo starzenia twarzy jest różne. U jednej jest znacznie szybsze, a u innej trwa dużo dłużej. Są kobiety, które mało dbają o siebie, nie dbają o dobrą dietę, palą papierosy, piją piwo i jedzą pizzę, a w wieku 50 lat wyglądają jak 30 latki. Są kobiety z kolei, które mimo starań w wieku 50 lat wyglądają dużo starzej. Dlaczego? Zależy to od uwarunkowań genetycznych. Dużą rolę na pewno odgrywa też styl życia. Osoby, które mają mniej stresu na co dzień – żyją dłużej i wyglądają młodziej. I jest to udowodnione na wielu przykładach. Dlatego jeżeli dieta i kremy Ci nie pomagają to wyluzuj. Zmień pracę lub otoczenie. Daj sobie oddech w życiu, bo być może stres jest głównym czynnikiem, który przyśpiesza tempo starzenia Twojej skóry.

Olej z Arniki – jak działa?

Olejek z arniki stał się ostatnio bardzo popularny, głównie ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i prozdrowotne. Jest to niezbędny Czytaj więcej

Olej konopny – właściwości i działanie

Olej konopny jest dobrym i bogatym źródłem wielu witamin i minerałów. Pozyskuje się go z wyselekcjonowanych nasion konopi. Najlepszy olej Czytaj więcej

Co to jest Moringa?

Moringa (Moringa oleifera), zwany także drzewem chrzanu, jest podobny do chrzanu ze względu na niepowtarzalny smak korzenia. Bywa też nazywany Czytaj więcej

Nowa odsłona strony!

Z przyjemnością informujemy, że nadszedł czas na nową odsłonę strony internetowej! W ostatnim czasie publikowaliśmy mało informacji, a było to Czytaj więcej