Sok Noni –właściwości

Morwa Indyjska – bo tak naprawdę nazywa się popularny owoc Noni, to roślina używana na co dzień między innymi na Hawajach. Występuje głównie na obszarach tropikalnych oraz subtropikalnych. Noni, czyli Morwa Indysjka to krzew, który osiąga maksymalnie 9 metrów wysokości. Ma charakterystyczne gładkie i duże liście. Najważniejsze jest jednak to, że znajduje swoje zastosowanie w lecznictwie, a także w sztuce kulinarnej!

Noni to wyjątkowy owoc, który może pochwalić się zróżnicowanym i bogatym składem. Niewiele roślin ma podobne właściwości. Zainteresowani powinni być najbardziej Ci, którym zależy na poprawie jakości swojego zdrowia. Roślina bogata jest bowiem w szereg związku fitochemicznych. Zalicza się do nich miedzy innymi polisacharydy, flawonoidy, lignany, alkaloidy czy katechiny. Wspomniane związki fitochemiczne to takie, które rośliny wytwarzają by móc bronić się przed zewnętrznymi czynnikami środowiskowymi. A my, możemy wykorzystać je do leczenia i zapobiegania wielu chorobom występującym u ludzi. Warto dodać, że Noni posiada także dużą zawartość Witaminy A, C, E i Witaminy B3 zwanej także jako niacyny. Niacyna pełni ważne role w organizmie człowieka. Jej zadaniem jest między innymi odbudowa układu nerwowego czy pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Każdy element rośliny bogaty jest w inne substancje. Korzeń posiada antrachiony, a nasiona kwas linolowy. Owoce natomiast bogate są w polisacharyd noni-ppt. Uwaga: nie występuje on w żadnej inne roślinie! Przeprowadzane są nawet badania czy polisachardy może być skuteczny w walce z nowotworem.

Do tego warto dodać, że w Noni znajdziemy też  20 aminokwasów. Są one z kolei niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Sok Noni – Na co pomaga?

Soki z noni to nie żadne, nowe czy rewolucyjne produkty. Są znane już od wielu lat. Ponownie stają się jednak coraz bardziej popularne z racji stale rosnącego trendu na zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. To oczywiście bardzo cieszy.

Na Hawajach przeprowadzono ciekawe badania na myszach. Po analizie okazało się, że myszy, które przyjmowały sok z noni cieszyły się dłuższą żywotnością. To jedno z ciekawszych naukowych potwierdzeń działania rośliny na organizm.

W czym konkretnie pomagają soki z noni?

  • Pomagają osobom z miażdżycą,
  • Zatrzymują utlenienie się złego cholesterolu,
  • Pomagają przy problemach z układem pokarmowym,
  • Działa energetyzująco,
  • Pomaga przy problemach z wrzodami żołądka i biegunką,
  • Nawadnia organizm,
  • Pomaga przy infekcji pęcherza,
  • Pomaga przy leczeniu cukrzycy.

Jak widać Soki z noni posiadają wiele wartościowych zastosowań. Same substancje, które zawiera powinny już dużo mówić o zaletach morwy indyjskiej. Najlepiej o działaniach Noni mogą świadczyć komentarze użytkowników. Cieszy się bardzo dużą popularnością i świetnymi opiniami osób, które korzystały z dobrodziejstw tej rośliny. Wielokrotnie podkreślana jest skuteczność i działania z efektów picia soku z Noni.

Jak starzeje się twarz?

Proces starzenia się jest nieunikniony. Dotyczy każdego człowieka, zarówno mężczyzn jak i kobiet. W starzeniu się nie chodzi jedynie o Czytaj więcej

Co to jest glikacja?

Glikacja to nic innego jak proces starzenia się skóry. Pierwsze związki glikacji pojawiają się w skórze około 20 roku życia. Czytaj więcej

Urlop – wysyłka opóźniona

Informujemy, że w dniach 16.07.2021 - 27.07.2021 sprzedaż i wysyłka mogą być opóźnione! Realizacja zamówień zostanie wznowiona po 27.07. Przyczyną Czytaj więcej

Z skąd pochodzą owoce Noni?

Owoce noni pochodzą z krajów tropikalnych, tam gdzie temperatury są o wiele wyższe niż w Polsce. Potrzebuję urodzajnej i bogatej Czytaj więcej

close

Dołącz do naszej
społeczności!

Otrzymuj powiadomienia o nowych produktach, otrzymuj także kupony rabatowe na zakupy!

Obiecujemy, że nie będziemy spamować! Przeczytaj privacy policy aby uzyskać więcej informacji.

Chcesz więcej? Zainteresował Cię temat?

Zainteresował Cię ten temat? Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj darmowe materiały oraz promocje!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.