Sok Noni –właściwości

Morwa Indyjska – bo tak naprawdę nazywa się popularny owoc Noni, to roślina używana na co dzień między innymi na Hawajach. Występuje głównie na obszarach tropikalnych oraz subtropikalnych. Noni, czyli Morwa Indysjka to krzew, który osiąga maksymalnie 9 metrów wysokości. Ma charakterystyczne gładkie i duże liście. Najważniejsze jest jednak to, że znajduje swoje zastosowanie w lecznictwie, a także w sztuce kulinarnej!

Noni to wyjątkowy owoc, który może pochwalić się zróżnicowanym i bogatym składem. Niewiele roślin ma podobne właściwości. Zainteresowani powinni być najbardziej Ci, którym zależy na poprawie jakości swojego zdrowia. Roślina bogata jest bowiem w szereg związku fitochemicznych. Zalicza się do nich miedzy innymi polisacharydy, flawonoidy, lignany, alkaloidy czy katechiny. Wspomniane związki fitochemiczne to takie, które rośliny wytwarzają by móc bronić się przed zewnętrznymi czynnikami środowiskowymi. A my, możemy wykorzystać je do leczenia i zapobiegania wielu chorobom występującym u ludzi. Warto dodać, że Noni posiada także dużą zawartość Witaminy A, C, E i Witaminy B3 zwanej także jako niacyny. Niacyna pełni ważne role w organizmie człowieka. Jej zadaniem jest między innymi odbudowa układu nerwowego czy pomoc w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu. Każdy element rośliny bogaty jest w inne substancje. Korzeń posiada antrachiony, a nasiona kwas linolowy. Owoce natomiast bogate są w polisacharyd noni-ppt. Uwaga: nie występuje on w żadnej inne roślinie! Przeprowadzane są nawet badania czy polisachardy może być skuteczny w walce z nowotworem.

Do tego warto dodać, że w Noni znajdziemy też  20 aminokwasów. Są one z kolei niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Sok Noni – Na co pomaga?

Soki z noni to nie żadne, nowe czy rewolucyjne produkty. Są znane już od wielu lat. Ponownie stają się jednak coraz bardziej popularne z racji stale rosnącego trendu na zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia. To oczywiście bardzo cieszy.

Na Hawajach przeprowadzono ciekawe badania na myszach. Po analizie okazało się, że myszy, które przyjmowały sok z noni cieszyły się dłuższą żywotnością. To jedno z ciekawszych naukowych potwierdzeń działania rośliny na organizm.

W czym konkretnie pomagają soki z noni?

  • Pomagają osobom z miażdżycą,
  • Zatrzymują utlenienie się złego cholesterolu,
  • Pomagają przy problemach z układem pokarmowym,
  • Działa energetyzująco,
  • Pomaga przy problemach z wrzodami żołądka i biegunką,
  • Nawadnia organizm,
  • Pomaga przy infekcji pęcherza,
  • Pomaga przy leczeniu cukrzycy.

Jak widać Soki z noni posiadają wiele wartościowych zastosowań. Same substancje, które zawiera powinny już dużo mówić o zaletach morwy indyjskiej. Najlepiej o działaniach Noni mogą świadczyć komentarze użytkowników. Cieszy się bardzo dużą popularnością i świetnymi opiniami osób, które korzystały z dobrodziejstw tej rośliny. Wielokrotnie podkreślana jest skuteczność i działania z efektów picia soku z Noni.

Substancje zawarte w soku z noni

Natura hojnie obdarzyła owoce morwy indyjskiej. Nie żałowała jej niczego. Dlatego owoce z noni są bogate w wiele wartościowych składników, Czytaj więcej

Jak wzmocnić odporność zimą?

Zima to sezon grypy i przeziębienia. Nie trudno złapać katar, nie mówiąc już o przeziębieniu i fakcie, że bardzo łatwo Czytaj więcej

Sposób na młodą skórę – Kolagen + Noni

Jak dbać o skórę? Nie ważne czy zimą czy latem czy jesienią. Każda pora roku wymaga tego, by nasza skóra Czytaj więcej

Jak długo trzeba pić sok z noni?

W poprzednim wpisie odpowiedzieliśmy na pytanie w jakich ilościach należy pić sok z noni. Tym razem skupiamy się na tym Czytaj więcej