Twoje włosy są w nienajlepszej kondycji? Być może naturalnie masz problem z łamliwością, wypadaniem i efektem suchych włosów? Może też nie dawno urodziłaś dziecko, a skutkiem ubocznym karmienia dziecka czy po prostu przebytej ciąży jest osłabienie struktury włosa? Pomyśl nad olejem do włosów, który pomoże Ci odzyskać ich dawny blask, a włosy zaczną wyglądać w końcu zdrowo i pięknie.
Jak sprawdzić porowatość włosów?
By dobrać odpowiedni olejek należy najpierw określić typ porowatości włosów. To właśnie dzięki tej wiedzy, możemy przejść o krok dalej. Występują głównie trzy typy:
Włosy niskoporowate
To najzdrowszy typ włosów. Wyglądają na gładkie i lśniące. Szybko tracą objętość. Największą cechą charakterystyczną jest jednak brak skłonności do współpracy podczas zabiegów stylizacyjnych. Włosy niechętnie poddają się jakimkolwiek modyfikacją, a przy okazji są bardzo delikatne i kruche, dlatego w łatwy sposób można je uszkodzić.
Włosy średnioporowate
Najczęściej spotykane są włosy średnioporowate. Nie wyglądają na bardzo zniszczone, suche i zaniedbane. Wydaje się, że wypadają w jedynie nieco większej ilości. Nie wyglądają także na zdrowe i lśniące włosy. Końcówki są rozdwojone, a dodatkowo mają większą skłonność do wypadania.
Włosy wysokoporowate
Najmniej zdrowy typ włosów. Są bardzo suche i mają skłonność do puszenia się. Nie mają blasku, a w dotyku są suche. Mają odstające łuski. Najczęściej do tego stanu przyczyniają się zbyt częste zabiegi kosmetyczne. Zaliczyć do nich można farbowanie, prostowanie, rozjaśnianie – wszelakie modyfikacje.
Test na porowatość włosów
Jest bardzo prosty test na podstawie którego, można określić typ włosów. Wystarczy do tego szklanka, do której wlewamy wody tak do połowy, lepiej więcej niż mniej. Wyrywamy jeden włos i umieszczamy go na wodzie. Następnie trzeba odczekać kilka minut. W momencie gdy włos opadnie na dno, oznaczać będzie to, że mamy wysokoporowate włosy. Gdy zanurkuje jedynie do połowy, można stwierdzić, że włosy są średnioporowate. A gdy utrzyma się na wodzie, ewentualnie zanurzy jedynie minimalnie pod powierzchnie wody to mamy włosy niskoporowate. W razie braku pewności, można wykorzystać kilka włosów i wykonać kilka prób, by mieć potwierdzenie.
Naturalny olejek do włosów
Teraz, gdy już potrafimy określić typ porowatości włosów. Możemy zastanowić się nad olejkiem. Tych jest cała masa! Od nawilżających, dodających blask, przez regenerujące i odbudowujące strukturę włosa. Poczytaj o zaletach olejka do włosów tutaj, a przekonasz się ile korzyści posiada! Po krótce można wspomnieć, że olejowanie włosów hamuje między innymi nadmierne wypadanie włosów, wzmacnia cebulki i przyśpiesza ich wzrost. Do tego reguluje procesy w skórze głowy. O korzyściach można rozpisywać się bardzo długo, dlatego powstał o nich osobny artykuł.
Najczęściej z olejku do włosów korzystają kobiety, które widzą u siebie znaczące problemy z włosami. Są to osoby z włosami średnioporowatymi i wysokoporowatymi. Dlatego dla nich dobrym wyborem będzie naturalny olejek do włosów moringa. Nie tylko odbudowuje zniszczone włosy, nadaje im dawny blask, ale przy okazji działa jako preparat anty łupieżowy. Pomaga zniwelować problem z przetłuszczającymi się włosami. Co ważne, nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, dlatego można mieć pewność, że włosy otrzymują to, co najlepsze!
Jak stosować olejek do włosów?
To bardzo proste! Nikomu nie powinno sprawić żadnych trudności. Wystarczy umieścić niewielką ilość olejku na dłonie i dokładnie rozprowadzić na skórze głowy. Takie zabiegi najlepiej wykonywać jest w godzinach wieczornych bądź w dni wolne. Olejek powinien znajdować się na głowie kilka godzin. Stosować można go także na końcówkach włosów, zwłaszcza gdy te rozdwajają się. W razie problemów można użyć także specjalnej maseczki, która dodatkowo może ułatwić proces nakładania olejka.
Jak często stosować olejek do włosów?
Olejek aplikować na włosy powinno się od 2 do 3 razy w tygodniu. Regularne nakładanie olejku, skrupulatność i systematyczność przyniosą upragnione efekty. Jednorazowa kuracja nie będzie aż tak widoczna. Osoby z wysokoporowatymi włosami na pewno odczują różnice, ale znaczące efekty są po 3-4 zabiegu. Nie oznacza to, że na tym można poprzestać, a włosy będą już zawsze zdrowe i puszyste! Takie olejowanie powinno się wykonywać regularnie, by utrzymać efekt.